Bára Bělová

…všechny velké věci přicházejí potichu…

Mnoho z toho, co jsme v životě dokázali nebylo doprovázeno famfárou, nehrála nám hudba v pozadí jako u filmu, mnohdy bylo ticho. A za tím tichem jsou obrazy, slova, pocity, sny, touhy a přání – životní příběh každého z vás.

Můj příběh

I můj příběh je v podstatě o tichu, o hlubokém vnitřním světě, který se úplně neprojevuje navenek. Psychologie a filozofie byli mým koníčkem už od mala, vždy mne fascinovaly příběhy lidí a co je za nimi. Jsem vášnivý a pozorný posluchač, leč mí přátelé o mně tvrdí, že kladu až příliš mnoho otázek. Jak jinak se ale dobrat všeho toho, co je za tím?
Možná díky tomu a nebo právě proto jsem se rozhodla věnovat se koučinku, mentoringu a osobnímu rozvoji. Ráda dávám věci do souvislostí, ráda testuji, jak mohou fungovat věci i zdánlivě nesourodé, neuchopitelné a odlišné. Baví mne zkoumat, objevovat, propojovat, dedukovat a znova zpochybňovat – a ocitám se zase na začátku. Chci stavět i bořit, abych mohla postavit lépe. Miluju smysl, ale mnohdy dělám věci beze smyslu jen s pocitem, že můžu, tak proč ne? Vyžaduji strukturu, ale přesto testuji možnosti, hranice chci posouvat a přesvědčení bourat. V podstatě se mi nechce definovat sebe, protože se stále měním – stále ve výstavbě.
A takto přistupuji i ke klientům, nesoudím, naslouchám, nehodnotím, respektuji, přijímám a dávám prostor.
Viktor Frankl k tomu jednou řekl, že mezi podnětem a reakcí na něj je prostor. A v tomto prostoru je síla, kde si vybíráme, jak zareagujem. A v této reakci spočívá náš růst a naše svoboda.
Dodám k tomu možná jen to, že já vnímám tu sílu v onom prostoru, kde si vybíráme JAK se rozhodneme. Já klientům tento prostor dávám, aby i oni v sobě našli svou sílů a svůj potenciál k tomu JAK dál. Jsem s nimi v tom tichu, které onen prostor skýtá, aby oni sami slyšeli, co vlastně chtějí.

Moje hodnoty a přesvědčení

Objevování

Ať už se jedná o nové postupy, kreativní metody, učení se, inspiraci a vzrušení z nepoznaného, já stále hledám, je to můj obrovský stimul a něco, co mne nikdy v životě neopustilo a z čeho čerpám nesmírnou energii.

Prostor

Volnost, svoboda, možnosti, klid, nekonečno, dálka, nezávislost, hloubka, to vše vnímám v prostoru, tisíce možností a každá je ta správná.

Smysl

Připravte se, že se vás budu ptát, připravte se, že smysl budu hledat. I naše spolupráce musí dávat smysl nám oběma, přece jen, nějakou dobu půjdou naše cesty společně. Autenticita, sebevyjádření, upřímnost, otevřenost a zájem o klienta patří zrovna sem.

Péče

Společná cesta je o vnímání, naslouchání, respektu, pochopení, ale také o tom, že se ráda starám o své klienty, bez zbytečného klišé. Mám ráda hluboké vztahy a do nich i profesionální vztah padá. Klienta vnímám jako člověka, jehož příběh je pro mne stejně důvěrný jako vztah, jaký máme.

Radost

Kéž by každá naše myšlenka obsahovala radost? Nebudeme se nudit. Život je přece krásný, tak proč se neradovat?

Proč si vybrat mne?

Je nás na trhu spousty a věřím, že si vždycky vyberete dobře pro sebe. Já sama, když si vybírám hledám intuitivně. Pokud k vám promlouvají moje texty, tak asi máme podobné hodnoty, můj přístup by vám mohl sedět. Pokud vás naopak moje texty rozčilují, tak mne můžete vyhledat proto, abyste zjistili proč tomu tak je, že ve vás text vyvolává takovou reakci. Každopádně pokud vás moje stránky oslovily, ozvěte se, pokud ne, nic se neděje, mám skvělé kolegy a mnoho z nich budu i doporučovat, takže se o nich na těchto stránkách můžete dozvědět, sledujte blog a akce a dozvíte se víc.
Vybrat si dobře pro sebe přece nemůže nikdo jiný než vy sami. Ale pokud jste alespoň trochu zvědavi, jestli bychom si mohli sedět, ozvěte se mi, ráda se s vámi sejdu – naprosto nezávazně.

Bara_Belova_portret

Tak co? Zkusíte to se mnou?