Koučink s Bárou

Osobní a profesní koučink

Chcete se vydat na vzrušující cestu?

Nebroušený diamant má také svou cenu

Chcete v sobě objevit skrytý potenciál? Vybrousit se do podoby diamantu?

Nevíte jak?

Proces změny v sobě přináší mnohdy nedůvěru, obavy či pochybnosti. Bude to stačit? Co když to nepůjde? To nemůže fungovat! Pojďte společně zahnat všechny tyto myšlenky a vydat se na cestu sebepoznání a transformace.

Co je koučink?

Koučink je proces změny

Při koučování se společně s koučem vydáváte na cestu, kde vám kouč pomocí silných otázek nastavuje zrcadlo nutné k sebepoznání. Pomocí rozmanitých metod, pomůcek i sebereflexe pak dochází ke změně vašich postojů či modelů chování, stejně jako větší zodpovědnosti a důvěry v sebe sama.

Koučink jako nástroj sebepoznání

Kouč je člověk, který s vámi část vaší cesty jde, je průvodcem, naslouchá, ptá se a vy tak máte větší šanci poznat sebe sama, své motivy, svůj potenciál a vše využít pro naplnění vašich cílů, přání, snů a vizí. V podstatě si uvědomit, že nic není nemožné.

Koučink jako maximalizace výkonu

Máte všechno, co potřebujete, umíte víc než ostatní a přesto se vám nedaří posunout se dál? Pak přichází na řadu kouč, pomůže vám zefektivnit váš výkon na maximum. Společně s koučem se stavíte na startovní čáru, jen s tím rozdílem, že kouč vám neříká, co máte dělat a jak, jen vám pomocí vedeného dialogu pomáhá nalézt odpovědi v sobě.

Koučink jako metoda osobního rozvoje

Pomocí otázek, procesu zkoumání a sebeobjevování si uvědomíte, co chcete jinak a proč, objevíte možné i nemožné způsoby jak toho dosáhnout a vykročíte na cestu poznání, pochopení a osobní transformace.

Jak poznám, že je pro mne koučování to pravé?

Nejste si jisti?

Nevíte jak se rozhodnout?

Snad Vám následujících pár srovnání pomůže objasnit koučování o něco víc.

Koučování nebo terapie

Terapie odhaluje příčiny chování v minulosti a snaží se o porozumění tomuto chování, zatímco koučování se zaměřuje na budoucnost, řešení situací a změnu klientova chování orientovaného na budoucí nejlepší možný výsledek pro klienta.

Koučování nebo mentoring

Při mentorování zkušenější mentor předává své osobní poznatky, znalosti i zkušenosti méně zkušenějšímu menteemu. Může se jednat o osobu, která má jen větší poznatky v určité oblasti. Používá se nejčastěji, když se chceme něco nového naučit, ať už se jedná o měkké či tvrdé dovednosti.

Koučování nebo poradenství

Konzultant nebo poradce vám obvykle radí na základě vlastních zkušeností a profesní praxe, poskytne profesní návrh, ale realizaci návrhu nechá na vás. Objednali jste si expertní službu a můžete se s realizací rozhodnout, jestli se vám finální návrh bude zamlouvat či nikoliv.

Koučování nebo školení

Školení se primárně věnuje rozvoji schopností i praktickému nácviku dovedností účastníků, oproti koučování, které je individuální, ale může být i skupinové, je školení spíše vzdělávání. Koučování se oproti vzdělávání hodí hlavně pro změnu návyků, postojů i chování. V podstatě u školení jsme více či méně pasivně učeni.

Koučování nebo sebezkušenostní workshop

Sebezkušenostní workshop má ke koučování asi nejblíže, využíváme tady sílu skupiny, naslouchání příběhům a vlastního sdílení k pochopení jednotlivých souvislostí. Jisté riziko představuje realizace jednotlivých akčních kroků, které vyžaduje velký stupeň osobní disciplíny, zralosti a vytrvalosti. I když tyhle vlastnosti  jsou vlastně potřeba při každé změně.

Můj přístup

Mezi mé životní vášně patří celoživotní vzdělávání, už od mala mne to táhlo k psychologii, sociologii a filozofii. Vždycky mne zajímalo, co je za příběhem každého z nás. Asi i proto se dovedu ptát, naslouchat a vnímat souvislosti potřebné k vnímání klienta. Díky tomu dovedu dobře zvolit individuální postup, netlačit, povzbudit a nechat klienta si objevovat a volit si svou cestu, svůj přístup, své poslání. Ráda využívám v praxi různé sebezkušenostní postupy, kreativní pomůcky, ale také třeba jógový přístup. Jóga jako životní postoj či cesta šíří morální princip AHIMSA – NENÁSILÍ, což se nám ke koučování krásně hodí. Kouč netlačí, kouč doprovází, jen na malou chvíli. A tak i já vás mohu doprovodit na vaši cestě… na prťavoučkou chvíli.

Bara_Bělová portrét

Jak to funguje?

Naplánujte si nezávaznou schůzku

Sejdeme se nad šálkem kávy nebo čaje, bez závazku a pojďme si na chvíli povídat, o vás, o tom, co vás dovedlo až sem a kam směřujete? Odhalte mi kousek vašeho příběhu, jen to, co budete sami chtít. Pokud se se mnou budete cítit dobře, můžete si vybrat formu naší spolupráce.

i

Vyberte si z nabídky koučování

Rozhodněte se jaký koučovací balíček je pro vás vhodný. Uvažujete o dlouhodobější spolupráci? Plánujete větší změny a nebo chcete jen pár rychlých sezení k vyřešení rychlých operativní situací? Projděte si nabídku. Pokud nenajdete, co jste hledali, ozvěte se, určitě najdeme řešení společně.

Plňte si své sny

Na malou chvíli zavřete oči a představte si, že můžete dokázat úplně všechno na co jen dokážete pomyslet. Máte pocit, že je to těžké? Dobrá zpráva, učinili jste první krok na cestě k naplnění vašeho snu, všechny ostatní kroky už vám budou připadat jako hračka. Myslíte si, že je to hloupost? Tak to pojďte zkusit a přesvědčte se sami.

Ještě váháte?