Jsem Bára Bělová

Kouč, mentor a školitel – průvodce na cestě.
Pomohu vám objevit vaší vlastní cestu, potenciál a provést změny, které budou trvalé.

Posuňte své hranice se mnou.

Osobní koučink

Toužíte-li po změně ve vašem životě a hledáte-li podporu, pak jste na správném místě. Pojďte najít ten správný směr.

Profesní koučink

Chcete se něčemu novému naučit, zkvalitnit pracovní výkon? Upravit vaše návyky? Cítíte, že potřebujete změnu?

Koučink

Osobní i profesní změna společně s koučem

Mentoring

Inspirace a předávání zkušenosti, consulting i poradenství

Soft skills

Školení i sebezkušenostní rozvoj měkkých dovedností

Bajajoga

Jóga, mindfullness, jogová relaxace, terapie

Co je koučink?

Představte si koučování jako rozhovor s člověkem, který není specialista na život, ale dovede si vás s respektem ptát tak dobře, že si sami přijdete na to, co je pro vás nejlepší. Kouč vám pokládá otázky, nastavuje zrcadlo, používá různé metody i pomůcky. Dobře s vámi nastaví koučovací kontrakt, přiměje vás k zamyšlení, sebereflexi a provede vás procesem změny krok za krokem až k vašemu osobnímu úpěchu. Vztah mezi vámi a koučem je založený na důvěře, otevřenosti, sebepoznání, ale hlavně vlastní zkušenosti a vnímání. Společně s koučem jste blíž řešení vašich životních situací, naplnění cílů, vizí i přání.

Soft skills

Měkké dovednosti jsou v současné době stejně důležité jako naše tvrdé dovednosti. V podstatě jedno nemůže existovat bez druhého. Už nám nestačí jen něco umět, potřebujeme i dobře komunikovat, dávat zpětnou vazbu, prezentovat se, motivovat atd. To, ale i mnoho dalšího se můžete naučit na mých kurzech nebo sebezkušenostních seminářích. Mohu vám předat část svých zkušeností s vedením týmů, lidí i projektů, ale také vám pomoci si osvojit nové návyky a naučit se postupy, které vám na vaši osobní i pracovní cestě pomohou.

Je libo změna?

Každý z nás se občas v životě ocitá na rozcestí, někde podvědomě víme, že cesta po které jdeme není pro nás, boty ve kterých šlapem nám jsou už malé a lidé nebo situace v našich životech se nějak zvláštně opakují a nám už to nepřináší ani užitek ani radost. Už jen ten okamžik zastavení se a uvědomění dané situace je vlastně začátkem – začátkem vlastní proměny. Cítíte, že abyste něco mohli změnit, je třeba něco uzavřít a začít jinak – nově. Jen málokdy si uvědomujeme, že před každým začátkem je vždy konec, proto je změna velmi často nevítaná, protože při změně přicházíme o něco, co byť nám už neslouží, je nám pořád známé. Často si myslíme, že je to lepší než neznámé, co leží před námi. A tak se změnami otálíme. A tady do vašeho příběhu vstupuji já, pomohu vám vás provést procesem změny a najít pro vás vhodnou formu naší spolupráce. Zakládám si na tom, že každý klient je individuální, stejně jako přístup, jaký pro naši spolupráci zvolíme. A jak to uděláme, to si přečtěte v 5 krocích ke změně.

1. Neformální setkání

Sejdeme se nad šálkem kávy nebo čaje, online nebo offline a pobavíme se o tom, co se ve vašem životě děje a jakou máte představu o naší spolupráci. Tady si stále můžeme říct ANO či NE, žádné závazky.

2. Navázání vztahu

Dohodneme se na spolupráci (délka, četnost, forma), uzavřeme smlouvu dle platných podmínek i s odkazem na etický kodex a objasníme si vaši zakázku.

3. Definování cílů

Projdeme si vaše sny, cíle, přání, situace a motivaci ke změně, povíte mi, kam směřuje vaše cesta, kam byste chtěli dojít.

4. Průzkum a objevování

Tady už začíná naše společná cesta, budeme prosvětlovat tmavá místa, objevovat nové perspektivy, úhly pohledu a krok za krokem tvořit váš nový svět.

5. Vyhodnocení

Na základě zpětné vazby, sebereflexe i doložitelných výsledků naší spolupráce zhodnotíme úspěšnost naší spolupráce a dál už se s batůžkem nutného vybavení vydáte sami.

O mně

Každý z nás jsme jiný, máme za sebou jiný příběh, směrujeme jiným směrem, ale jedno máme společné, nechceme být posuzování jako „jiní“, ale jako jedineční. Mým cílem je pomoci druhým najít jejich vlastní cestu, způsob či řešení, které bude vyhovovat právě a jenom jim. Pomoci druhým objevit a prosvětlit temná místa a nalézt polohu, kde se cítí dobře sami sebou.“
Líbí se mi motto: „Všechny velké věci přicházejí potichu.“ Vnímám v ní klid, pokoru, proces přijetí, ale i snahu o to se zdokonalovat a měnit své postoje na základě získaných zkušeností, neboť situace i lidé prostě jen jsou, ale to, jak je vnímáme záleží na optice, se kterou se na ně budeme dívat. Myslím, že hranice toho, co můžeme dosáhnout určujeme vždy jen my sami, stejně tak jako to, kým budeme zítra nebo za pár let.

„Báru jsem oslovil na doporučení mé známé. Přišel jsem za ní, protože jsem měl problém s vyjadřováním emocí. Respektivě jsem na různé podněty reagoval příliš často ukvapeně a s emocemi. Naučila mě, jak se k určitým věcem postavit a před rychlou reakcí je nejdříve analyzovat a vyhodnotit. Poté až reagovat klidně a bez emocí. Tohle nově naučené chování mi pomáhá nejen předejít spoustě business omylů a přešlapů, ale pomáhá mi i v partnerském životě. Díky Báře dokáži předejít situaci, že se dostanu do nějaké nepříjemné a často i nenapravitelné situace. Sezení s Bárou jsou příjemná a dokáže ve vás objevit a probudit i to, co je ve vás skryto někde hluboko. To co se vám zdá nemožné, nebo o čem sníte, vám Bára dokáže, že budete schopni uskutečnit. Nastaví vám cestu, záchytné body a vy na sobě pracujete pod jejím dohledem.“

Lukáš Gargulák INVESTOVANIPROVSECHNY.CZ

„Přínos koučingu hodnotím velice pozitivně, pomohl mi jak v osobní, tak v pracovní oblasti. Práce s asociační mapou a další postupy mi odhalily skryté souvislosti a faktory, které mají vliv na mou nervozitu během lektorování. Kladně také oceňuji, že jsem si mohla vyzkoušet odprezentovat část samotné prezentace, kterou nyní připravuji, a to včetně diskuse nad jednotlivými slidy, Vašich námětů a rad. Hodiny probíhaly v příjemné atmosféře, děkuji za Váš lidský a osobní přístup.

Jsem přesvědčena, že jsem dosáhla stanoveného cíle – cítit se jistě a být schopná sama rozhodovat, jak budu reagovat na připomínky z publika.

Děkuji za Váš čas a za Váš přístup.

Z. D.

Bára je definitívne profesionálom vo svojom obore. Poznáme sa už vyše 6 rokov a môžem povedať, že som využila jej skúsenosti coacha i mentora, v osobnom i profesnom živote. Mne veľmi vyhovuje Bárina autenticita, ktorá je pre mňa základom dôvery a profesionalizmu. Čo sa týka coachingu ako takého, nie je to jednoduchá cesta, človek musí byť otvorený priamej komunikácii. Bára Vás hodí do vody, no dozerá na to aby ste sa neutopili. Pýta sa otázky, na ktoré nie vždy chceme odpovedať sami sebe. No robí to s pochopením a nesúdi. Pre mňa je to častokrát súčasťou psychohygieny. Upustiť od zaúživaných vzorcov nie je jednoduché. Niekedy potrebujeme niekoho, kto nám pomôže prehodnotiť situáciu a rozšíriť obzory, zistiť, že na niektoré otázky nie je žiadna odpoveď nesprávnou, vytrhnúť nás z komfortnej zóny a obhoatiť nás novými skúsenosťami. Som vďačná za podporu a prostredie, ktoré dokáže Bára vytvoriť, za to, že sa nebojí a dodáva odvahu ostatným. Prajem veľa ďalších úspechov a fandím všetkým, ktorí sa rozhodli byť lepšími s Bárinou podporou, sú v dobrých rukách!“

Lucia Koščová - People Manager